Szukaj

Warszawskie biuro Gide Loyrette Nouel doradza na rzecz francuskiej firmy Groupama

Warszawskie biuro Gide Loyrette Nouel doradza na rzecz francuskiej firmy ubezpieczeniowej Groupama w zakresie porozumień z obecnym w Europie Środkowo-Wschodniej ubezpieczycielem Generali PPF Holding dotyczących sprzedaży jej polskiego oddziału, spółki Proama. Proama jest obecna przede wszystkim na rynku ubezpieczeń detalicznych i oferuje głównie ubezpieczenia samochodowe dostępne przez telefon, Internet i sieć agencyjną.

Po zakończeniu transakcji obie firmy będą działać niezależnie, każda pod swoją marką: Generali i Proama. Transakcja podlega zatwierdzeniu przez organy nadzorcze.

Ze strony warszawskiego biura GLN sprawą zajmowali się Paweł Grześkowiak, adwokat i partner odpowiedzialny za Dział Prawa Bankowego i Finansowego, oraz Marta Karmińska, radca prawny i doradca podatkowy. W kwestiach dotyczących prawa francuskiego w transakcji doradzali również prawnicy z paryskiego biura GLN.

Nota dla wydawców:

Kancelaria Gide Loyrette Nouel założona w Paryżu w 1920 roku, jest dzisiaj jedną z największych międzynarodowych kancelarii prawnych. Gide Loyrette Nouel posiada 19 biur na całym świecie i zatrudnia ponad 600 prawników, reprezentujących ponad 40 narodowości. Kancelaria oferuje najwyższej jakości pomoc prawną w zakresie licznych dziedzin prawa gospodarczego krajowego i
międzynarodowego. Więcej informacji na stronie www.gide.com.

W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt:
Gide Loyrette Nouel
Magdalena Jakubaszek, Business Development, Marketing & PR Manager
Tel.  +48 22 344 00 00
E-mail: magdalena.jakubaszek@gide.com

Zapisz się na nasz Newsletter