Szukaj

Solidarni z Ukrainą

CCIPF_poziome_pl_white-01

Solidarni
z Ukrainą

CCIPF_poziome_pl_white-01

Ukraina

Drodzy Członkowie Izby!

Trwa wojna w Ukrainie.

Wyrazy solidarności z Ukrainą, pomoc zarówno potrzebującym na miejscu, jak i uchodźcom, przekazywane są z całej Europy i świata. Całym sercem solidaryzujemy się z Ukraińcami. Polska przyjęła już ponad półtora miliona uchodźców, kolejni każdego dnia szukają w naszym kraju bezpiecznego schronienia.
Staramy się pomagać jako samorządy, organizacje, firmy i zwyczajni ludzie. Pomoc ta będzie jednak potrzebna nie tylko teraz, ale również przez najbliższe lata. Uchodźcy będą potrzebowali miejsca do życia i pracy, dzieci – dostępu do edukacji, zarówno w Polsce, jak i Europie.

Zwracamy się do Was z prośbą o informacje, w jaki sposób włączacie się w ten międzynarodowy odruch serca. Będziemy na naszych kanałach społecznościowych i na stronie www dzielić się informacjami, jak można pomóc oraz informować o tym, jak już pomagamy. Najprostsza forma to wsparcie finansowe dla organizacji, które są zaangażowane w konkretną, efektywną pomoc humanitarną. Poniżej znajduje się lista organizacji, które można wesprzeć w ten sposób.

Największe jednak wsparcie ze strony przedsiębiorców to w dłuższej perspektywie stworzenie miejsc pracy dla Ukraińców, uruchomienie szkoleń językowych i dostosowawczych, aby mogli odnaleźć się na rynku pracy. Warto byłoby uruchomić bank informacji, może nawet dwujęzyczną platformę pomocową. Zwracamy się do naszych członków nie tylko z prośbą o dzielenie się informacją na temat podejmowanych działań, zarówno jako firmy jak i indywidualnie, ale również o propozycje inicjatyw, które możemy podjąć solidarnie w Polsce i we Francji.

Dołącz do naszego newslettera!