Szukaj

Uroczyste otwarcie pierwszego Klubu „Midcaps Europa”

Polska Izba Handlowo-Przemysłowa we Francji i Mouvement des entreprises de taille intermédiaire (METI*) połączyły siły.

*Organizacja przedsiębiorstw o średniej kapitalizacji

Oficjalne otwarcie Klubu „Midcaps Europa” między Francją a Polską odbyło się 24 marca 2023 w Ambasadzie RP Paryżu, w obecności Jego Ekscelencji Ambasadora RP we Francji, Jana Emeryka Rościszewskiego, któremu towarzyszył Rafał Hryniewiecki, radca i kierownik Wydziału Ekonomicznego.

Klub ma na celu wspieranie i wzmacnianie współpracy i dynamiki biznesowej między średnimi firmami w obu krajach. Jego rolą jest także jednomyślne wyrażanie opinii w Brukseli w celu wypracowania europejskich ram prawnych, które będą lepiej dostosowane do wyzwań i realiów przedsiębiorstw zrzeszonych w Midcaps.

Przed podpisaniem deklaracji współpracy między PIHPF a METI, odbyła się debata, w której udział wzięli: Senator, Jean-Yves LECONTE, Vice-Prezydent Polsko-Francuskiej Grupy Przyjaźni w Senacie; Mariusz DOLATA, Prezes PIHPF; Pani Laurence de TOUCHET, Dyrektor Regionalny na Europę Środkowo-Wschodnią Business France; Philippe d’ORNANO i Frédéric COIRIER, Vice-prezesowie Organizacji METI. Rozmowy były prowadzone przez przedstawiciela METI, Alexandre MONTAY. Na koniec debaty głos zabrał Ambasador, Stały Przedstawiciel RP przy Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, Prof. Aleksander SURDEJ.

Kolejna część spotkania, prowadzona przez Urszulę MAJORKIEWICZ, Dyrektor PIHPF, była poświęcona „Mapie rozwoju działalności” Klubu Midcaps, jego celom i postanowieniom. Agnieszka BONNEFOY, Dyrektor PAIH we Francji (Polska Agencja Inwestycji i Handlu) i Laurence de TOUCHET (Business France jw.) przedstawiły perspektywy rozwoju współpracy między Francją a Polską. Interesującym i konstruktywnym punktem wydarzenia były case study (studium przypadku) z udziałem Grupy Poujoulat w Polsce (Frédéric COIRIER, Prezes), IPF Jobs (Mariusz DOLATA, Prezes), Altios Polska (Zdzislaw DOMINIK, Vice-Prezes). Reprezentanci firm podzielili się swoim doświadczeniem biznesowym. Opowiedzieli o początkach swojej działalności, napotykanych problemach i rozwoju. Byli zgodni, że do osiągniecia sukcesu firmy w konkretnym obszarze działalności, potrzebna jest znajomość nie tylko rynku francuskiego i polskiego, ale także uwarunkowań geograficznych, kulturowych i społecznych obu krajów. Mówili o korzyściach płynących ze współpracy polsko-francuskiej i zachęcali do inwestowania w obu krajach. Następnie Pani Dyrektor PIHPF przestawiła zaproszonych polskich i francuskich przedsiębiorców, którzy wzięli udział w networkingu biznesowym.  Ta bogata i atrakcyjna wymiana zgromadziła 80 osób, m.in. przedstawicieli Aloatec, Barlinek, Bolloré, Chemet, FairValue, Groupe Magellan, Green Yellow Polska, InPost, JBG France, LOT France, Manutan, Marathon, Mago, Nowy Styl, Pronar, Retail Robotics, Sisley, Wellcome, WebInterpret.

Zapisz się na nasz Newsletter