SEMINARIUM -
Transformacja energetyczna i dekarbonizacja mobilności

Seminarium na temat "Transformacja energetyczna i dekarbonizacja mobilności"

13 kwietnia w Lyonie odbędzie się spotkanie poświęcone tematyce elektromobilności

Dekarbonizacja mobilności stała się głównym problemem we Francji i w Europie. Elektromobilność, w której Polska jest europejskim liderem, pokazuje, że odpowiednie wybory umożliwiają osiągnięcie celu dekarbonizacji. Polska Izba Handlowo-Przemysłowa we Francji oraz Konsulat Generalny RP w Lyonie mają przyjemność zorganizować francusko-polskie seminarium, w którym wezmą udział Avere, EkoEnergetyka, France Urbaine, InPost, miasto Łódź, Mondial Relay.

Miasto Łódź (670 tyś. mieszkańców, czwarte co do wielkości miasto w Polsce; Lyon jest jego miastem partnerskim) zdecydowało się na wybory wspólne dla podmiotów publicznych i prywatnych, które pozawalają nie tylko na niskoemisyjny transport, ale także na zmniejszenie liczby pokonywanych kilometrów w przypadku dostaw e-commerce.  Stało się to możliwe dzięki masowości dostaw i instalacji skrzynek do odbierania i nadawania przesyłek, które znajdują się w pobliżu wszystkich miejsc zamieszkania lub pracy. Przykład miasta Łodzi pozwala odkryć nowy sposób działania na rzecz środowiska nie obciążając użytkowników.

Zapraszamy serdecznie na spotkanie, którego program znajduje się poniżej. Zapisy prosimy wysyłać na e-mail: secretariat@ccipf.org

Zapisz się na nasz Newsletter