Szukaj

Wieczór Francusko-Polskiej Gali Biznesu 2022

23 listopada w Paryżu odbyła się Gala Biznesu pod patronatem Ministra Spraw Zagranicznych RP oraz Ministra Spraw Rozwoju i Technologii RP.

Gala została zorganizowana pod patronatem Ministra Spraw Zagranicznych RP, Zbigniewa RAUA oraz Ministra Spraw Rozwoju i Technologii RP, Waldemara BUDY. Ambasada PR w Paryżu zgromadziła przedsiębiorców, organizacje gospodarcze oraz przedstawicieli polskich i francuskich instytucji. Podczas inauguracji wieczoru, Ambasador RP we Francji, Jan Emeryk ROŚCISZEWSKI, podkreślił znaczenie współpracy gospodarczej Polski i Francji mówiąc, że Polska jest dla Francji nie tylko atrakcyjnym partnerem handlowym, ale także ważnym sojusznikiem w budowaniu europejskiej autonomii przemysłowej i technologicznej.

Co roku Ambasada PR w Paryżu organizuje Galę biznesową, której tegorocznym
partnerem była Izba Handlowo-Przemysłowa we Francji.

Następnie Ambasador wręczył statuetki i dyplomy laureatom konkursu. Nagrodę w kategorii Polski Inwestor we Francji przypadła Rafałowi BRZOSCE i jego firmie InPost, która w 2022 roku przejęła Mondial Reley we Francji. Najlepszym Francuskim Inwestorem w Polsce została Grupa IIiad; francuski dostawca usług telekomunikacyjnych. Statuetkę w tej kategorii odebrał Dyrektor Generalny, Thomas REYNAUD. Tytuł Polskiego Eksportera we Francji przypadł firmie Ekoenrgetyka, która jest liderem wśród producentów rynku infrastruktury ładowania wysokiej mocy w Europie. Nagrodę odebrał Maciej WOJEŃSKI, Vice-prezes i współzałożyciel wraz z przewodniczącym Rady Nadzorczej, prof. Wojciechem MYŚLIWIECKIM.

Podczas wieczoru odbyła się debata na temat zielonej cyfrowej transformacji w kontekście wyzwań i perspektyw współpracy francusko-polskiej. Wieczór zakończył się koncertem fortepianowym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Chopin.

Dołącz do naszego newslettera!