Szukaj

Nasi członkowie: Pronar – lider sprzedaży przyczep w Europie

Firma PRONAR(www.pronar.pl), w takich krajach jak Niemcy, Czechy, Słowacja, Serbia, Węgry, Rumunia jest liderem w sprzedaży przyczep dla przedstawicieli lokalnego rolnictwa. PRONAR, jest jednym  z nielicznych polskich producentów przyczep rolniczych posiadających niezbędne homologacje pozwalające na sprzedaż produktów dla sektora Agro również na rynku francuskim. 

Należy podkreślić, że w roku 2021 nastąpiło znaczące zwiększenie naszej obecności na rynku Francji, w szczególności w sektorze przyczep rolniczych. 

We Francji nasze przyczepy otrzymały homologacje dla przyczep skorupowych (T6718FR,T6016FR, T5514FR), budowlanych (T701HP,T697/2), z przesuwaną ścianą (T900, T902), przyczep belowych (T028KM), przyczep jednoosiowych (T654/2) oraz niskopodwoziowych (RC3100).

PRONAR pozostaje liderem sprzedaży przyczep hakowych oraz niskopodwoziowych odnotowując we Francji wzrost, rok do roku, 100% wartości eksportu.  

90% oferowanych przez PRONAR produktów posiada  homologacją europejską. Dodatkowo pragnę nadmienić, że cały czas obserwujemy procesy implementacji homologacji europejskiej w poszczególnych krajach. Śledzimy także wiodące trendy na rynku ciągników rolniczych (szczególnie jeśli chodzi o średnie moce oraz posiadany system hamulcowy), które definiują wymogi rynkowe co do całości maszyn i urządzeń agregowanych z ciągnikami. 

Ponadto, chciałbym zwrócić uwagę na fakt, że w br. PRONAR wprowadza  do swojej oferty nowy rodzaj przyczepy służącej do przewozu trzciny cukrowej oraz wozy asenizacyjne ze zbiornikiem z tworzywa sztucznego wytworzonego w naszej fabryce w Narwi.

Przyczepa do transportu trzciny cukrowej dedykowana jest krajom położonym w strefie podzwrotnikowej, gdzie uprawiana jest trzcina cukrowa.

Inauguracyjna prezentacja tej nowej przyczepy nastąpi podczas zbliżających się targów Bras Panon organizowanych na wyspie La Réunion w kooperacji z naszym nowym partnerem firmą Run Agri Services. 

W obecnej sytuacji geopolitycznej oraz trudnych czasach pandemii koronawirusa jeszcze wyraźniej widać, jak istotna w funkcjonowaniu Pronaru jest pewność ciągłego zaopatrzenia w stal i niezbędne do produkcji komponenty które w 90% produkujemy we własnym zakresie.

Różnorodna działalność Pronaru jest gwarancją jego niezakłóconej pracy. O przewadze konkurencyjnej firmy stanowi produkcja w ośmiu samodzielnych fabrykach i szeroki asortyment reprezentowany przez maszyny rolnicze, komunalne, do recyklingu oraz zaawansowane technicznie linie recyklingowe oraz wiele komponentów, w tym elementy metalowe, m.in.: ramy, burty, koła tarczowe, przekładnie, kompletne układy jezdne (także gąsienicowe), instalacje pneumatyczne i hydrauliczne, a nawet elementy plastikowe.

Tak szeroka oferta zapewnia Pronarowi nie tylko bardzo wysoki poziom samowystarczalności, ale także stabilność niezależną od koniunktury rynkowej w poszczególnych branżach. Daje to również przewagę w stosunku do innych producentów maszyn i komponentów na świecie. Oparcie produkcji na własnych komponentach daje także gwarancję jakości, która jest regularnie kontrolowana we własnym Centrum Badawczo-Rozwojowym.

Z całością oferty PRONAR Sp. z o.o.  można zapoznać się wizytując nowo powstałe Centrum Wystawowe Pronaru w miejscowości Siemiatycze. Centrum Wystawowe Pronaru to unikalne miejsce stworzone z myślą o naszych gościach. Ta stała ekspozycja fabryczna zajmuje teren ponad 10 ha, co czyni ją przedsięwzięciem niespotykanym w skali co najmniej europejskiej. Na tej ogromnej przestrzeni udało nam się pokazać pełne portfolio naszych maszyn rolniczych, komunalnych i recyklingowych, a także pełna ofertę  oferowanych komponentów. Celem centrum jest nie tylko prezentacja oferty, ale również pokazanie technologii i innowacyjności stojących za naszymi rozwiązaniami technologicznymi.

Zapisz się na nasz Newsletter