Szukaj

Misja Stowarzyszenia Budowniczych Domów i Mieszkań w Lyonie wraz w SUD Architectes

Lyon, jako jedno z najpiękniejszych i najlepiej rozwijających się francuskich miast został wybrany na miejsce tegorocznych Warsztatów Dewelopera SBDiM.

Grupa trzydziestu osób, w tym głównie krakowscy deweloperzy i architekci ze Stowarzyszenia Budowniczych Domów i Mieszkań, miała okazję w dniach od 18-21 maja br. uczestniczyć w studyjnym wyjeździe do Lyonu. Celem Warsztatów było zapoznanie się z charakterem nowoczesnego budownictwa mieszkaniowego, a także biurowego i komercyjnego w rewitalizowanych obszarach tego miasta oraz z nowatorskimi rozwiązaniami ekologicznymi i designerskimi wybranych obiektów. 

Przez trzy dni grupie towarzyszyli architekci z największego w mieście biura projektowego SUD Architectes, mającego swoje filie w siedmiu miastach świata, m.in. w Paryżu, Brukseli, Szanghaju, czy Warszawie. Dzięki nim uczestnicy Warsztatów mieli możliwość zapoznania się z dużymi rewitalizowanymi kwartałami miasta, takimi jak: północna część Półwyspu Presquille z najstarszą częścią Vieux Lyon wpisaną w 1998 r. na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, dzielnica Vaise, biznesowa dzielnica Part-Dieu, ZAC des Girondins, czy dzielnica La Confluence. 

Zapisz się na nasz Newsletter