Szukaj

InPost – nowy członek i partner

InPost S.A („InPost”) to wiodąca platforma dostaw dla e-commerce. Założony w 1999 roku przez Rafała Brzoskę w Polsce, InPost posiada sieć Paczkomatów® w Polsce, Wielkiej Brytanii i we Włoszech, a także świadczy usługi kurierskie i fullfilment dla sprzedawców e-commerce w Polsce. W 2020 roku InPost obsłużył 249 milionów przesyłek za pośrednictwem Paczkomatów®, współpracując z ponad 26000 e-sprzedawców. Wysoce wydajna infrastruktura IT i szybkie wdrażanie nowych technologii stanowią podstawę działalności i rozwoju InPost. Aplikacja mobilna InPost „InPost Mobile” to jedna z najpopularniejszych aplikacji z blisko 7 mln aktywnych użytkowników. W styczniu 2021 roku InPost z sukcesem zadebiutował na giełdzie EURONEXT Amsterdam.

Grupa InPost z bardzo dobrymi wynikami za 2021 rok
Grupa InPost podsumowuje 2021 rok z wyjątkowymi wynikami finansowymi – pomimo pogarszających się warunków rynkowych, przychody wzrosły o 82%, do poziomu 4,6 mld zł. Spółka odnotowała wzrost udziału w rynku dostaw e-commerce i wzrost marży w Polsce, a także dzięki przejęciu francuskiej spółki Mondial Relay, przyspieszyła realizację pan-europejskiej strategii automatyzacji dostaw na ostatniej mili w e-commerce. Wolumen obsłużonych przesyłek zwiększył się w ciągu roku o 45,6%. 2021 rok to także dynamiczny rozwój sieci Paczkomatów® w Wielkiej Brytanii i Francji, umocnienie pozycji numer jeden w Polsce oraz konsekwentne inwestycje w rozwiązania proekologiczne.

Platforma sprzedażowa zyskuje dostęp do 35.000 punktów odbioru na 8 rynkach w Europie
InPost – lider wśród platform dostaw dla e-commerce w Europie – podpisał pięcioletnią umowę partnerską z Vinted*, największą w Europie internetową platformą sprzedażową w segmencie mody używanej. Tym samym InPost staje się jednym z partnerów Vinted w całej Europie. Usługa będzie świadczona pod marką InPost w Wielkiej Brytanii, Polsce i we Włoszech oraz Mondial Relay we Francji, Belgii, Holandii, Portugalii i Hiszpanii.

*Vinted jest największym internetowym rynkiem konsumenckim w Europie dedykowanym modzie używanej, z ponad 50 milionami użytkowników w 13 krajach europejskich, a także w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Dołącz do naszego newslettera!