Szukaj

Targi Pollutec: transformacja energetyczna

Po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią Covid-19, mamy za sobą udaną edycję targów Pollutec, które odbyły się w Lyonie między 12 a 15 października. To drugie najważniejsze w Europie – obok monachijskich IFAT – targi sektora ochrony środowiska i technologii niezbędnych do zrównoważonego rozwoju gospodarki.

Targi rozwiązań środowiskowych i energetycznych – taki podtytuł noszą dziś te istniejące od 1978 roku targi, prezentujące produkty, usługi i innowacje środowiskowe dla przemysłu, miast i regionów. W tym roku, ponad 2000 wystawców z całego świata prezentowało przez cztery dni swoją ofertę przed 46 tysiącami odwiedzających.

Obok klasycznych branż i tematów – takich jak gospodarka odpadami, energetyka, gospodarka wodno-kanalizacyjna, sześć hal targowych wypełniło się firmami proponującymi usługi z zakresu remediacji gleb i gruntów, badań jakości powietrza, efektywności energetycznej czy zapobiegania ryzyku naturalnemu i przemysłowemu. Zwiedzający mogli odwiedzić m.in. strefę gospodarki o obiegu zamkniętym, zrównoważonego rolnictwa czy dekarbonizacji przemysłu. Duża powierzchnia poświęcona została rozwiązaniom dla miast i gmin, obejmującym kwestie mobilności, oświetlenia i infrastruktury miejskiej sprzyjającej adaptacji do zmian klimatu.

Równolegle do głównych targów odbyła się pierwsza edycja Pollutec Mer & Littoral, czyli wydarzenia poświęconego wyzwaniom środowiskowym gospodarki nadmorskiej: kwestiom planowania przestrzennego, zanieczyszczeń, zasobów naturalnych, funkcjonowania portów czy transformacji energetycznej i ekologicznej całej ekonomii związanej z morzem.

Mimo lekkiego spadku liczby odwiedzających w kontekście światowej pandemii, organizatorzy okrzyknęli tegoroczne targi jako duży sukces i zapowiedzieli już kolejną edycję: 10-13 października 2023 r. w Lyonie.

Więcej informacji: https://www.pollutec.com/fr-fr.html

Artykul ten zostal napisany przez Pania Marte Wojtkiewicz z Actu-Environnement.

Dołącz do naszego newslettera!