Szukaj

Ważna informacja: Pracownicy oddelegowani we Francji!

Uwaga : Najnowsze informacje o oddelegowaniu od DBA!
Kilka sprecyzowań i dodatkowe informacje (stan na 29 maja 2020).

Przypominamy Państwu o nowej modyfikacji dotyczącej warunków przekroczenia granicy i możliwości pracy na projektach, które nie mogą być przełożone na inny termin (!).

Ministerstwo precyzuje:  dokument, który zaświadcza o niemożliwości przełożenia projektu powinien być wysłany przez zleceniodawcę Państwa klienta na adres detaches@interieur.gouv.fr razem z potwierdzeniem nadania SIPSI  (źródło: Strona Ministerstwa Pracy).

Jak wspominaliśmy wcześniej, pojawiło się nowe zaświadczenie, które powinno być uzupełnione wraz z zaświadczeniem na honor o stanie zdrowia (pytania odnośnie ewentualnych symptomów epidemii), które to pracownik delegowany powinien wypełnić osobiście. Konieczność posiadania deklaracji SIPSI podczas przekraczania granicy pozostaje bez zmian.

Precyzujemy jednocześnie, że ciagle nie jest możliwe delegowanie osob z krajów trzecich, nawet tych, które zamieszkują w krajach Unii np. Ukraińców w Polsce. Dotyczy to tak samo Szwajcarów, Norwegów, Anglików.
 
W przypadku tych osób możliwe jest korzystanie z procedury wyjątkowej – składając odpowiednią prośbę do Prefektury Policji, która jest rozpatrywana następnie przez jednostkę CIC (komórka miedzyministerialna) – (precyzje tę otrzymaliśmy wczoraj z Ministerstwa Pracy);
 

W kwestii kwarantanny: Według Ministerstwa Pracy firmy zagraniczne powinny stosować  zamiast kwarantanny „inne równoważne środki”, które na tą chwilę nie są zdefiniowane ( zapytanie to skierowane do Ministerstwa Pracy w sprawie ich definicji zostało przesłane przez DGT do Ministerstwa Zdrowia).

Na tę chwilę firma powinna opierać się na oświadczeniu pracownika o braku symptomów choroby oraz zebrać informacje co pracownik robił przed oddelegowaniem (brak kontaktu z ewentualnymi chorymi na COVID).

Jak tylko otrzymamy dodatkowe informacje dotyczace „innych równoważnych środków” prześlemy je Państwu.

Distante, con menos tiempo para dedicar al paciente, todos pueden proporcionar a sí mismos. El tratamiento de la Disfunción Eréctil requiere una consulta franca y incluso una dosis única garantiza una erección larga.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych precyzuje także : 

2.3 Sposoby informacji i środki ochronne
Pracodawcy muszą podjąć wszelkie odpowiednie środki (transport, zakwaterowanie, organizacja pracy, wyposażenie i zachowanie odpowiedniego dystansu fizycznego) w celu ochrony pracowników sezonowych i innych pracowników.
Są one opisane w „Fiches conseils métiers et guides pour les salariés et les employeurs” dostępne na stronie internetowej Ministerstwa Pracy.

Pozostajemy do Państwa dyspozycji w razie pytań. 

Ekipa DBA 

Dziękujemy serdecznie całej ekipie DBA za najnowsze informacje. Będziemy Państwa informować o najnowszych zmianach. Zapraszamy do śledzenia naszego profilu na Linkedin i Facebooku.
Ekipa CCIPF

Dołącz do naszego newslettera!