Szukaj

25-lecie Izby

W maju odbyły się dwa ważne wydarzenia dla PIHPF: 21 maja, LOT, polska linia lotnicza obchodziła 90 rocznicę w Ambasadzie RP we Francji we współpracy z PIHPF i dwa dni później, 23 maja Izba świętowała 25 lat istnienia w siedzibie SISLEY Paris przy okazji wernisażu „Łódź w Paryżu” przygotowanego przez ASP z Łodzi, poprzedzonego wystawą i rozdaniem nagród konkursowych, które odbyło się 24 kwietnia 2019 r. w Łodzi.

PIHPF chciałaby szczególnie podziękować Pani Isabelle d’Ornano Potocki i Panu Philippe d’Ornano za możliwość wspólnego świętowania tego niezwykłego jubileuszu w cudownych wnętrzach siedziby SISLEY. Po raz kolejny możemy skorzystać z ich wielkiego serca, które zawsze było tak przyjazne dla relacji polsko-francuskich.
 

***

To już 25 lat. 25 lat naszej Izby – naszych spotkań, wizyt, misji, pomysłów, idei i  rozmów. Tylu ciekawych ludzi, tyle miejsc, tyle ambitnych planów. Wielkie osobistości, konferencje, fora, targi i promocje.
 
Wielcy bohaterowie współczesnych czasów, którzy przyjmowali nasze zaproszenie i którzy byli razem z nami tu w Paryżu, a także w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Poznaniu, Krakowie. Nasi wielcy Polacy Lech Wałęsa, Bronisław Geremek  Paweł Adamowicz, oni także są historią naszej Izby.
 
Ćwierć wieku – nasze marzenia, nasze pragnienia, nasza wolność.
 
25-lecie to piękna okazja do tego, by cieszyć się nią wspólnie. By wspólnie doceniać, że przypadł nam w udziale wyjątkowy czas. Czas w dziejach Europy i Polski. Czas w dziejach Francji. W tym roku w Polsce obchodzimy 30 lecie pierwszych wolnych wyborów –  to już 30 lat polskiej wolności – polskiej demokracji i dążenia do wspólnej Europy. To nasze 15 lat w Unii Europejskiej. Przez te wszystkie lata – PIHPF towarzyszyła Państwu, starała się być wsparciem dla swoich członków – zarówno tych z Polski jak i tych z Francji. Niezwykle dobry los i dobry czas dla nas wszystkich. Czas, który chcieliśmy wykorzystać po to, by stworzyć stabilne relacje polsko-francuskie. Izba miała tą wielką przyjemność i przywilej, że mogła być inicjatorem tych relacji. Czasami trzeba było przemierzyć setki kilometrów, odbyć dziesiątki rozmów – żeby kogoś przekonać do naszego pomysłu i naszych celów. Tym większa była i jest radość, kiedy nazwa Polska Izba Przemysłowo-Handlowa – stała się marką, stała się rozpoznawalna – bo tak ciężko na tą rozpoznawalność wszyscy pracowaliśmy.
 
25-lecie to okazja do podziękowania wszystkim, którzy przez te wszystkie lata byli z nami.
 
PIHPF dziękuje więc wszystkim Prezesom Izby i jej Administratorom za lata pracy i poświęceń. PIHPF dziękuje wszystkim członkom oraz polskim i francuskim instytucjom za ich zasługi podczas tych 25-lat. Dziękuje też z całego serca naszym przyjaciołom z Senatu, Zgromadzenia Narodowego, Konsulatom honorowym we Francji i w Polsce, przedstawicielom Izby, tym, z którymi razem budowaliśmy relacje polsko-francuskie.
 
Państwa obecność na Jubileuszu, to dla Izby potwierdzenie przekonania, że jest w nas jeszcze wiele siły i energii, mnóstwo miejsca na zacieśnianie przyjaźni polsko-francuskiej i wiele do zrobienia w następnych 25 latach. 


Urszula Majorkiewicz
Dyrektor Polskiej Izby Handlowo-Przemysłowej we Francji

Zapisz się na nasz Newsletter