Szukaj

11 maja 2017 | Konferencja « POLAND NOW – success stories polskich firm z sektorów HOME i DESIGN » – Ambasada Polski w Paryżu

W dniu 11 maja br., w Ambasadzie Polskiej w Paryżu miała miejsce konferencja POLAND NOW na której zaprezentowały się i podzieliły się swoimi „success stories” najlepsze polskie firmy z sektorów HOME&DESIGN. Konferencja została  rozganizowana przez Polską Izbę Handlowo Przemysłową razem z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Polskiej we Francji. Była to pierwsza z cyklu konferencji, które mają odbywać się co roku, poświęconych potędze wybranych sektorów eksportowych polskiego rynku oraz sile nowych trendów w zróżnicowanych dziedzinach biznesu.

Koncept konferencji stanowi odpowiedź na potrzebę promocji polskich usług i produktów na rynku francuskim, a jej celem jest pokazanie sukcesów polskich exporterów i ich innowacyjnych metod produkcji. W tegorocznej konferencji uczestniczyło 6 dużych polskich firm, które od wielu lat są obecne na francuskim rynku, a ich sektory działalności stanowią specjalności polskiego exportu : przemysł okienniczy, meblowy, design, konstrukcji aluminiowych, sprzȩtu elektrycznego AGD oraz systemów IT robotyki domowej.

Podczas wstȩpnych przmówień otwierających konferencjȩ, Pan Dariusz WISNIEWSKI z Ambasady Polskiej w Paryżu, Pani Katarzyna KUZA z Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji i Pani Hanna STYPUŁKOWSKA-GOUTIERRE z Polskiej Izby Handlowo Przemysłowej we Francji, wspólnie podkreślili, że coraz wiȩcej polskich produktów zdobywa rynek francuski, że produkty te doceniane są za ich doskonały stosunek jakości do ceny, jak również za ich innowacyjny i nowoczesny design. Dotyczy to przede wszystkim dwóch kluczowych polskich sektorów esksportowych : sektora meblowego i przemysłu okien i drzwi. Ten pierwszy odznacza siȩ silnym wzrostem  (z 9%-wym wzrostem w 2016 roku, Polska zajmuje 4-tą pozycje jako światowy eksporter), a drugi jest również solidnym sektorem polskiej gospodarki i zajmuje drugie miejsce w produkcji i eksporcie w Unii Europejskiej. Polska, dziȩki swoim producentom i designerom, pozostaje jednym z głównych dostawców grup miedzynarodowych takich jak IKEA czy CONFORAMA.

Podczas głównej części konferencji, zaproszone firmy :  AMICA (producent n°1 sprzȩtu AGD w Polsce), FAKRO (producent okien dachowych i ruchomych schodów), FIBARO (firma specjalizująca siȩ w inteligentnych instalacjach i domowych systemach IT – smart home), OKNOPLAST (producent stolarki okiennej PVC i aluminium), PAGED (producent mebli dla domu, hoteli i restauracji) oraz YAWAL (producent architektonicznych systemów i fasad aluminiowych), zaprezentowały licznie zgromadzonej francuskiej publiczności swoje marki, kompetencje i technologiczne know-how w dziedzienie innowacji i przemysłowego designu.

Uczestniczące firmy wykorzystały w tym celu metodȩ storytelling – krótkiej prezentacji wizerunku, historii, tradycji, wartości i doświadczenia marki przy pomocy komentowanych filmów video. Wziȩli w nich udział nastȩpujący przedstawiciele tych firm : Pan Florian GIBUS, Key Account Manager w Amica France, Pan Grégoire CAUVIN, Dyrektor OKNOPLAST Group we Francji, Pan Mateusz GREN, Sales Manager z firmy PAGED, Pani Beata PODSTAWKA, Country Manager w firmie YAWAL, Pan Jan CHRONOWSKI, Dyrektor FAKRO we Francji i Pan Łukasz TOBIS, Sales Manager z firmy FIBARO.

Istotną częscią programu był również branżowy panel dyskusyjny podczas którego firmy i zaproszeni goście mogli wymienić poglądy i doświadczenia z zakresu danego sektora działalności. Wypowiedzi zakończyły siȩ konkluzją, że pomimo zróżnicowanych potrzeb i oczekiwań wynikających z odrȩbnych rynków i oferowanych produktów w sektorach Home & Design, 6 polskich firm uczestniczących w konferencji posiadają wspólne atuty i kluczowe czynniki stojące za ich sukcesami eksportowymi i miȩdzynarodowym uznaniem:  wzorcowe zarządzanie jakością i standardami bezpieczeństwa produktów ; zdolność przystosowania siȩ do różnych rynków, konkretnych potrzeb i wymagań konsumentów w zależnosci od danego kraju ; doskonała jakość obsługi klienta i staranne dopasowanie oferty do potrzeb klienta ; bogata i różnorodna gama oferowanych produktów, a także ich nowoczesny i innowacyjny design.

Pierwsza edycja POLAND NOW była także doskonałą okazją do nawiązania kontaków pomiȩdzy polskich przedsiębiorcami i francuskimi partnerami podczas networkingowego koktajlu który odbył siȩ po konferencji i panelu dyskusyjnym.

Aby dowiedzieć siȩ wiȩcej na temat firm uczestniczących w tegorocznej, pierwszej edycji konferencji POLAND NOW, zachȩcamy do odwiedzenia ich stron web :

AMICA GROUP : http://www.amica-group.com/

FAKRO : http://www.fakro.fr/

FIBARO : https://www.fibaro.com/en/

OKNOPLAST : http://www.oknoplast.fr/

PAGED : http://www.en.pagedmeble.pl/

YAWAL : https://www.yawal.com/fr/

Dołącz do naszego newslettera!