Szukaj

Śniadanie z Ambasadorem Francji w Polsce, Jego Ekscelencją Panem Pierre LEVY 14/02/2017

Pani Hanna STYPULKOWSKA-GOUTIERRE, Prezes PIHPF, dzieli się swoim komentarzem i podziękowaniami po śniadaniu z J.E. Panem Pierre LEVY, Ambasadorem Francji w Polsce :

„14 lutego Polska Izba Handlowo-Przemyslowa we Francji, na serdeczne zaproszenie Pana Jean Launay posła i kwestora we francuskim Zgromadzeniu Narodowym , Prezydenta Groupy Przyjaźni Polsko-Francuskiej, miala zaszczyt gościc Jego Ekscelencję Pana Pierre LEVY, Ambasadora Francji w Polsce, podczas nieformalnego śniadania w którym uczesnticzyli posłowie, kilku poprzednich ambasadorów, jak również dyrektorzy francuskich przedsiębiorstw obecnych na polskim rynku.

Pan Ambasador dokonał klarownego przeglądu obecnej sytuacji w relacjach frncusko-polskich, nalegając na absolutną konieczność zachowania dobrych stosunków w świetle ważnych wyzwań politycznych i ekonomicznych w Europie i na świecie.

Pomimo  obecnych rozbiezności, « rola Polski jest kluczowa », jak zapewnił,  aby doloćyc wspólnych starań w kwestiach obrony i bezpieczeństwa. Rezultaty ekonomiczne Polski sa zachęcajace, wymiany handlowe rozwijają się, i nurt polskich inwestycji pojawia się we Francji.

Pragniemy serdecznie podziekować za ten moment wymiany pogladów który pozwolil wyjaśnić niektóre z istotnych kwestii.”

Hanna STYPULKOWSKA-GOUTIERRE

Prezes PHIPF

Dołącz do naszego newslettera!