Szukaj

Podróż prasowa francuskich dziennikarzy z sektorów luksusu i mody do Warszawy : 12-13 grudnia 2016

Podróż prasowa francuskich dziennikarzy specjalizujących sie w sektorze luksusu, mody i sztuki życia, została zorganizowana w Warszawie 12 i 13 grudnia 2016 w ramach misji promocji stolicy Polski jako nowej destynacji dla marek luksusowych, a w szczególności w ramach promocji projektu nieruchomościowego na duża skalę, mającego pełnić funkcję witryny dla luksusowych marek w Warszawie – centrum ETHOS, aktualnie w fazie rozwoju,  którego otwarcie przewidziane jest na 2017 rok.

Misja zostala zorganizowana przez Polska Izbe Handlowo-Przemyslowa we Francji a wśród zaproszonych mediów francuskich uczestniczących w podróży były obecne Le Figaro, Grazia, Luxe Tentations, Attitude Luxe et La Correspondance de l’enseigne.

Zaglębienie się w nowych trendach polskiej stolicy

W bogatym programie dwudniowej wizyty, dziennikarze francuscy mieli możliwość zapoznania się z nowym obliczem Warszawy i zagłębienia się w sercu polskiej stolicy, jej historii jak również w jej nowych miejscach i trendach. Byli przede wszystkim zaproszeni do uczestnictwa w licznych spotkaniach z polskimi osobistościami lokalnych wladz, biznesu i kultury.

Podczas pierwszego dnia dziennikarze zaproszeni byli na spotkanie z Panią Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, i po obiedzie i spacerze po Starym Mieście z francuskojęzycznym przewodnikiem, udali sie na degustację deseru w towarzystwie Pana Adrzeja Bliklego, spadkobiercy najsłynniejszej polskiej marki cukierniczej.

Popołudniowy program przeznaczony był na spotkania z polskimi kreatorami mody młodego pokolenia, którzy odnieśli sukces na zagranicznych rynkach, takimi jak Mokobelle, Ania Kuczyńska i Tomasz Ossoliński, a następnie na wizytę w warsztacie polskiego kreatora mody Andrzeja Zień.

Odkrycie ETHOSU, przyszłej witryny dla luksusowych marek w Warszawie

Francuscy goście udali się następnie na Plac Trzech Krzyży, w centrum Warszawy, który stał się prestiżową i elegancką dzielnicą Warszawy, gdzie mieścić się będzie luksusowy kompleks handlowo-biurowy ETHOS, w którym znajda sie przestrzenie dla ekskluzywnych butików i centrum bizesowe na piętrze przeznaczonym na powierzchnie biurowe. Ekskluzywne marki polskie i zagraniczne, w tym kilka francuskich, juz usytuowaly się w okolicach tego Placu, ponieważ ta dzielnica dzięki jej strategicznemu położeniu w samym centrum Warszawy, oferuje doskonałą lokalizację dla biznesu. Powód jest oczywisty : Plac Trzech Krzyży i jego okolice stanowią prestiżowy ośrodek biznesu przede wszystkim dzięki sasiedztwie licznych instytucji finansowych i politycznych, jak również biur międzynardowych z bezpośrednim dostępem do wysokiej jakości przestrzeni publicznych : butików kreatorów mody, nowatorskich restauracji i kawiarnii.

To własnie atmosferę tej dzielnicy wraz z jej przyszłym wysokiej klasy centrum handlowo-biurowym ETHOS, jak również atmosferę szerzej pojetego centrum Warszawy z jego kluczowymi miejscami kultury, nowymi modnymi miejscami , jego tradycyjną i nowoczesną ofertą gastronomiczną, do odkrycia których zaproszeni byli franuscy dziennikarze podczas ich dwudniowego pobytu w Warszawie. Mogli oni zasmakować Warszawy zaówno jako nowego docelowego miejsca dla inwestycji marek mody zainteresowanych polskim rynkiem, jak również jako destynacji dla turystyki « shoppingowej » i opartej na uczeszczaniu w nowych modnych miejscach kulinarno-rozrywkowych, zdolnych przyciagnąć francuską klientelę.

Na zakończenie pierwszego dnia pobytu delegacja dziennikarzy została zaproszona na kolację w towarzystwie Wice-Prezydenta M. St. Warszawy Pana Michała Olszewskiego, wraz ze znanymi w Warszawie przedsiębiorcami i designerami, takimi jak Boris Kudlicka i Michel Moran.

Drugi dzien wizyty byl mniej intensywny i jego program byl głównie poświęcony kulturalnym wizytom takimi jak wycieczka z przewodnikiem po Muzeum Historii Polskich Żydow POLIN, i wiyty po rozmaitych nowych modnych miejscach na gastronomicznej i kulturalnej mapie Warszawy.

Uczestniczacy francuscy dziennikarze wrócili mile zaskoczeni swoim pobytem w Warszawie. Byli w szczególności zadowoleni ze spotkań z polskimi osobowościami biznesu, a zwłaszcza z warszawskimi designerami i kreatorami mody, dzięki którym mogli odkryćWarszawę, pod kątem nowatorskich tendencji twórczych i jako miasto wibrujace współczesną kreatywnością.

Dołącz do naszego newslettera!