Szukaj

Słowo od Pani Prezes i Życzenia noworoczne od PIHPF

SŁOWO OD PANI PREZES/ ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE I NOWOROCZNE

Szanowni Państwo, Drodzy Członkowie,

Z okazji końcoworocznego bilansu, moge wyrazić jedynie swoją satysfakcję z powodu nieustajacej dynamiki jaką wykazują się polskie firmy na rynku francuskim. Nowe inwestycje pojawiły się w sektorach sprzętu elektrycznego, informatycznym, stolarki, i usług.

Firmy francuskie, z drugiej strony, utrzymały swoje zainteresowanie rynkiem polskim pomimo trudnego kontekstu politycznego.  Aby zacytować jeden przykład : francuska groupa nabyła własnie sieć domów spokojnej starości i reedukacji w Polsce, sektorze posiadającym pewne perspektywy rozwoju.

Wymiany handlowe nigdy nie były tak utrzymywane jak obecnie – zwłaszcza w sektorach  sprzętu elektrycznego, spożywczym i drzewnym Polska zachowuje istotną konkurencyjność.

Pod względem rozwoju sektora usługowego, Polska nigdy nie była tak aktywna jak obecnie. Pozostaje zobaczyć w jakim stopniu, w obliczu ogłoszonych przez Komisję Europejską reform, uda je się wykazać odpornościa.

2016 rok pozostanie naznaczony głębokimi przemianami i wstrząsami geopolitycznymi na arenie międzynarodowej, otwierając drogę znacznemu klimatowi niepewności pod względem ekonomiczno-gospodarczym. Rezultaty z urn w wielu krajach pokazały oczywisty brak zaufania w stosunku do polityki. Wzrost nacjonalizmu i populizmów stanowi oznakę niepokojącej ery której żaden kraj nie wydaje sie móc uniknąć. W świetle takiej sytuacji należy bardziej niz kiedykolwiek bronić naszych demokracji, wolności  i tego bez czego nie sa w stanie istnieć : pokoju.

W tym okresie Świąt, pragnę przekazać Wszystkim Państwu, moje życzenia pokoju, wyciszenia i spokoju w kregu rodzinnym i przyjaciół, czasu przerwy, odpoczynku i refleksji. Niech ten Nowy Rok, przyniesie Wam radość i obietnicę lepszej przyszłości.

Hanna Stypułkowska – Goutierre

Prezes Polskiej Izby Handlowo-Przemyslowej we Francjii 

 *** *** * *** ***

Polska Izba Handlowo-Przemysłowa we Francji  przekazuje swoim firmom członkowskim i wszystkim swoim partnerom najlepsze życzenia swiąteczne i życzy pomyślnego Nowego Roku 2017 pełnego sukcesów, dobrobytu i szczęścia. PIHPF będzie z przyjemnością wspierać rozwój Państwa przyszłych projektów współpracy i towarzyszyć Waszym polsko-francuskim relacjom.  

*** *** * *** ***

Dołącz do naszego newslettera!