Szukaj

Obowiązkowe ubezpieczenie dziesięcioletnie – przepisy, procedury i nowe rozwiązanie

Charles de Tilly, z firmy GT & Associés, specjalista od ubezpieczeń dziesięcioletnich dla polskich firm budowlanych

Informacja przeznaczona dla instytucji działających w branży budowlanej.

Wedlug prawa francuskiego, wszystkie firmy wykonujące prace budowlane we Francji muszą być ubezpieczone na okres dziesięcioletni (prawo « Spinetta » z 4 stycznia 1978).  Żadna budowa nie może być rozpoczęta bez tego warunku.

Ubezpiecznie dziesięcioletnie pokrywa wszystkie przypadki zaistniałe w ciągu 10 lat po odebraniu prac budowlanych (dotyczy trwałości obiektu lub brak zgodności z przenaczeniem).

To ubezpieczenie dotyczy wszystkich zawodów związanych z pracami budowlanymi : murarstwo, pokrycia dachowe, cieślarstwo, ślusarstwo, prace związane ze struktura żeliwną, malarstwo, prace hydrauliczne czy elektryczne, itd…

Ta sytuacja jest pewnym utrudnieniem prawnym i handlowym ponieważ kazdy klient (inwestor budowlany) może wymagać od firmy budowlanej zaświadczenia o dziesięcioletnim ubezpieczeniu.

Polskie firmy : jak postępowac w zakresie ubezpieczenia ?

Jak dotąd, firmy polskie pracujące we Francji miały pewne trudności w podpisywaniu tego typu ubezpieczeń : spotykały odmowę lub akceptację z trudnymi warunkami na otwarcie pełnoprawnej firmy francuskiej. Te trudności zmuszały ich czesto do odstąpienia od projektu.

Dobre rozwiązanie: kontrakt dziesięcioletni dla firm polskich.

Prawna instytucja “GT ASSURANCES” podjęła negocjacje z AXA – jednym z europejskich liderów ubezpieczeniowych – w zakresie kontraktu łatwo dostępnego dla polskich firm nie mających pełnoprawnej sytuacji we Francji.

To ubezpieczenie jest nieodzowne dla wszystkich firm, niezależnie od ich struktury czy obrotów (1 do 1000 pracowników).

Procedura kontraktowa.

Firma zainteresowana zaświadczeniem o dziesięcioletnim ubezpieczeniu zgłasza sie do GT ASSURANCES, który to dostarcza formularz potrzebny do opracowania kontraktu.

Po obustronnej akceptacji, GT ASSURANCES redaguje kontrakt z dzieęsiecioletnim zaświadczeniem. Ten dokument zostaje następnie przekazany przez firme budowlaną do ich klienta.

Dołącz do naszego newslettera!