Szukaj

Promocja rozwojowych sektorów w Woj. Świętokrzyskim : Seminarium i sesja BtoB

We wtorek 18 października, Polska Izba Handlowo-Przemyslowa w Paryżu wraz z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Polski we Francji, we współpracy z Urzędem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, zorganizowali seminarium i sesję spotkań biznesowych mających na celu zaprezentowanie kluczowych sektorów rozwojowych pod wzgledem atrakcyjności inwestycyjnej na terenie Województwa Świętokrzyskiego.

Z ekonomicznego punktu widzenia, region świętokrzyski znany jest we Francji przede wszystkim dzięki swojej specjalnej strefie ekonomicznej oferującej inwestorom korzyści fiskalne, ze swojego centrum wystawienniczgo Targi Kielce organizującego rocznie około 70 imprez, jak również z obecności francuskich inwestorów a wsród nich międzynarodowych firm francuskich takich jak Saint Gobain, Air Liquide i Lafarge.

Pierwsza część wydarzenia odbyła sie w formie seminarium po którym zorganizowana została sesja indywidualnych spotkań z przedstawicielami władz Województwa Święetokrzyskiego. Celem seminarium i spotkań biznesowych było zaprezentowanie zainteresowanym firmom francuskim aktualnych projektów w trakcie rozwoju i związanych z nimi mozliwościami inwestycyjnymi w trzech kluczowych sektorach świętokrzyskiej gospodarki jakimi są przemysł metalurgiczno-odlewniczy, zasobooszczędne budownictwo i turystyka zdrowotna i wypoczynkowa.

Prezentacja na ten temat została dokonana w języku angielskim przez Pania Kamile Kępczyńska Kaleta, Głównego Specjaliste ze Świętokrzyskiego Centrum Obsługi Inwestora, pod dowcipnym tytułem po angielsku „Świętokrzyskie – hard to pronunce, easy to do business in” („Świętokrzyskie – trudne do wymowienia, łatwe do robienia biznesu”). Wśród uczestników spotkań biznesowych które odbyły się po seminarium, obecne były firmy francuskie takie jak AREVA, EIFFAGE CONSTRUCTION, GRAY International, INDAR ENERGY, Société DK AMBASSADOR, FLCONSULTING et POLAND CARE.

Druga część sesji BtoB poświęcona była spotkaniom z polskimi przedsiębiorstwami sektora spożywczego aktywnych na terenie Województwa Święetokrzyskiego. Ten sektor stanowi dodatkową gałąź przemysłu w której regionalna gospodarka świętokrzyska obrała jako strategiczną specjalizacjęe. Wśród polskich firm spożywczych które promowaly w ramach tych spotkań swoje produkty i usługi eksportowe obecne były : HOCHEL – producent wyrobów mięsnych, LYOVIT – najwiekszy polski wytwórca produktów liofilizowanych: warzyw, owoców, ziół i przypraw, SAMBOR – wytwórca skoncentrowanego soku z jabłek i czereśni, SAN EXPORT GROUP – hurtownik kalibrowanych, opakowanych i zaetykietowanych warzyw i owoców, VITALPOL – jeden z największych eksporterów roślin strączkowych: groszku, bialej i czerwonej fasoli, oraz MAT STARACHOWICE – producent słodyczy.

Dołącz do naszego newslettera!