Szukaj

Dentons doradza TGP Real Estate przy mega-transakcji nabycia platformy TriGranit Development w Europie Środkowo-Wschodniej

Dentons doradza TGP Real Estate przy mega-transakcji nabycia platformy TriGranit Development w Europie Środkowo-Wschodniej

Zespół Prawa Nieruchomości kancelarii Dentons doradzał TPG Real Estate, platformie nieruchomościowej jednej z największych globalnych firm inwestycyjnych TPG, przy nabyciu portfela spółek platformy nieruchomościowej TriGranit Development, wiodącego węgierskiego dewelopera działającego na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. TPG Real Estate przejęło blisko 30 spółek w czterech krajach, w tym cały portfel TriGranit w Polsce, na Słowacji i w Chorwacji, oraz wybrane aktywa na Węgrzech. Wartość transakcji to ponad 500 milionów euro.

Prace międzynarodowego zespołu prawników Dentons oraz chorwackiej kancelarii stowarzyszonej koordynowała Elżbieta Lis, partner w warszawskim biurze. Projekt nadzorował Paweł Dębowski, szef europejskiej grupy prawa nieruchomości Dentons.

W skład warszawskiego zespołu prawników weszli m.in. Joanna Pawłowska, Natalia Ławniczak-Kozioł, Magdalena Osóbka-Morawska, Partner Ewa Rutkowska-Subocz, Agnieszka Skorupińska i Piotr Nerwiński. Partner Agnieszka Stefanowicz-Barańska wraz z prawnikami Pawłem Wanaszem oraz Tomaszem Kordalą doradzali przy kwestiach związanych z prawem ochrony konkurencji.

“To jedna z największych transakcji tego typu w tym roku w całej Europie. Ze względu na skalę, było to olbrzymie przedsięwzięcie, które wymagało konkretnych i praktycznych umiejętności po stronie kancelarii” – powiedziała Elżbieta Lis.

“Europejski rynek nieruchomości komercyjnych w dalszym ciągu odnotowuje wzrost. Pod względem liczby i wartości transakcji, rok 2014 w którym dominowały inwestycje w sektorze logistycznym, był rekordowy. W tym roku obserwujemy apetyt wielkich graczy na olbrzymie portfelowe transakcje typu „cross-border” obejmujące aktywa w różnych sektorach” – dodał Paweł Dębowski.

TriGranit to jedna z największych, czołowych firm deweloperskich i inwestycyjnych w Europie Środkowo-wschodniej, specjalizująca się w inwestycjach w strategicznie położonych miejskich projektach biurowych i komercyjnych. Od 2009 roku firma TPG Real Estate zainwestowała blisko 3 miliardy dolarów środków własnych w Ameryce oraz Europie. Zajmuje się inwestowaniem w nieruchomości komercyjne oraz firmy z branży. Zamknięcie transakcji ma nastąpić przed końcem tego roku.

Osoby kontaktowe

Paweł Dębowski
Partner, Chairman, Real Estate (Europe)
T: +48 22 24 25 646
E: pawel.debowski@dentons.com

Elżbieta Lis
Partner
T:+ 48 22 24 25 630
E: elzbieta.lis@dentons.com

Joanna Nowak
Head of Marketing – Europe Real Estate
T: +48 22 242 52 72
E: joanna.waler-nowak@dentons.com

Dołącz do naszego newslettera!