Szukaj

Dentons doradza Skanska przy sprzedaży Malta House w Poznaniu

Dentons doradza Skanska przy sprzedaży Malta House w Poznaniu

Zespół Prawa Nieruchomości kancelarii Dentons doradzał Skanska Property Poland przy sprzedaży Malta House, pierwszej inwestycji biurowej Skanska w Poznaniu, na rzecz joint venture, pomiędzy funduszem inwestycyjnym, zarządzanym przez Bluehouse Capital Advisor oraz wehikułami zgromadzonymi wśród polskich inwestorów, zarządzanymi przez REINO Partners.

Malta House to położony nad Jeziorem Maltańskim kompleks biurowy klasy A, oferujący najemcom 14,700 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Wybudowany w lipcu 2013 roku, jako pierwszy w Poznaniu, obiekt został certyfikowany w międzynarodowym systemie LEED na najwyższym, platynowym poziomie. W momencie sprzedaży był wynajęty w 97%.

Transakcję prowadził Counsel Bartłomiej Kordeczka, wspierany przez prawnika Annę Kopytowską. Paweł Dębowski, szef europejskiego zespołu prawa nieruchomości nadzorował projekt.

To już druga polska inwestycja z portfela Skanska zakupiona przez wehikuły REINO Partners. Poprzednia, przy której to transakcji kancelaria Dentons również doradzała szwedzkiemu deweloperowi, dotyczyła nabycia jednego z dwóch budynków kompleksu biurowego Kapelanka 42 w Krakowie.

O kancelarii Dentons

Dentons to globalna firma prawnicza, której celem jest zapewnianie przewagi konkurencyjnej dla klientów na coraz bardziej złożonym i globalnym świecie. Będąc jedną z 20 firm na Indeksie Elitarnych Globalnych Firm Acritas 2014, Dentons rzuca wyzwanie istniejącym standardom obsługi prawnej, oferując innowacyjność i bezkompromisową jakość doradztwa.  Do dyspozycji klientów Dentons jest 3 tys. prawników i specjalistów w ponad 80 biurach zlokalizowanych w ponad 50 krajach. Czerpiąc z dziedzictwa i doświadczeń prawniczych sięgających roku 1742 oraz bazując na atutach naszych firm założycielskich, tj. Salans, Fraser Milner Casgrain (FMC), SNR Denton i McKenna Long & Aldridge, Dentons działa na rzecz klientów lokalnych, regionalnych i globalnych, prywatnych i publicznych. www.dentons.com.

Osoby kontaktowe

Paweł Dębowski
Partner, Chairman, Real Estate (Europe)
T: +48 22 24 25 646
E: pawel.debowski@dentons.com

Joanna Nowak
Head of Marketing – Europe Real Estate
T: +48 22 242 52 72
E: joanna.waler-nowak@dentons.com

Dołącz do naszego newslettera!