Szukaj

Kancelaria Gide doradza KGHM Polska Miedź w ramach finansowania udzielonego przez Europejski Bank Inwestycyjny

Kancelaria Gide doradza KGHM Polska Miedź w ramach finansowania udzielonego przez Europejski Bank Inwestycyjny Niedługo po oficjalnym komunikacie informującym o podpisaniu umowy dotyczącej wartego 2,5 mld dolarów kredytu inwestycyjnego, KGHM Polska Miedź informuje o zamknięciu kolejnego projektu finansowania, przy którym po raz kolejny doradzali prawnicy z kancelarii Gide.

Projekt obejmował doradztwo w ramach podpisania przez tego czołowego producenta miedzi na świecie umowy z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI) na niezabezpieczoną pożyczkę na kwotę 2 mld złotych (równowartość 640 mln dolarów). Umowa została zawarta na okres 12 lat. Europejski Bank Inwestycyjny, którego akcjonariuszami jest 28 państw członkowskich UE, wspiera projekty w państwach członkowskich i udziela pożyczek na korzystnych warunkach na projekty zgodne z celami polityki UE. Środki pozyskane przez KGHM w ramach pożyczki zostaną przeznaczone na sfinansowanie projektów związanych z modernizacją instalacji hutniczych oraz rozbudową obiektu unieszkodliwiania odpadów wydobywczych „Żelazny Most”. Jak podkreśla KGHM, jest to kolejny krok w ramach konsolidacji finansowania strategicznych inwestycji w Grupie Kapitałowej KGHM.

Przypomnijmy, że niespełna miesiąc temu kancelaria Gide zakończyła pracę nad innym dużym projektem finansowania prowadzonym dla KGHM -mowa tutaj o podpisaniu z konsorcjum polskich i międzynarodowych banków umowy kredytu inwestycyjnego na kwotę 2,5 mld dolarów z przeznaczeniem na ogólne cele korporacyjne.

Podobnie jak w przypadku wcześniejszego projektu po stronie kancelarii Gide za projekt byli odpowiedzialni partnerzy Dariusz Tokarczuk i Paweł Grześkowiak. W pracach nad projektem brała udział także Marta Karmińska.

Nota do wydawcy:
Warszawskie biuro Gide Loyrette Nouel powstało w 1990 r. jako jedna z pierwszych międzynarodowych kancelarii prawnych w Polsce. Obecnie zatrudnia 40 prawników i doradców podatkowych. Klientami warszawskiego biura kancelarii są między innymi instytucje finansowe, banki, firmy ubezpieczeniowe, inwestorzy zagraniczni, spółki i inne przedsiębiorstwa krajowe w tym spółki Skarbu Państwa oraz instytucje z sektora publicznego (w tym Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, Ministerstwo Skarbu Państwa i Miasto Stołeczne Warszawa). Do klientów kancelarii należy również połowa spółek z indeksu WIG-20: KGHM, PGNIG, mBank (wcześniej BRE Bank), Bank Handlowy, Bank Pekao, Bank PKO BP, PGE, PKN Orlen, Synthos oraz Orange. Gide Loyrette Nouel jest wiodącą międzynarodową kancelarią prawną o francuskich korzeniach. Gide Loyrette Nouel posiada 17 biur w 14 krajach i zatrudnia ponad 600 prawników, reprezentujących około 35 narodowości. Kancelaria oferuje najwyższej jakości pomoc prawną w zakresie wszystkich dziedzin prawa gospodarczego Zapraszamy na naszą stronę internetową: gide.com

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt:
Gide Loyrette Nouel
Katarzyna Lipińska
Communications & Marketing – Warszawa
tel. +48 22 344 00 86
katarzyna.lipinska@gide.com

Dołącz do naszego newslettera!