Szukaj

7-8 kwietnia 2014 // II Europejski Kongres Mobilności Pracy

Europejski Kongres Mobilności Pracy (EKMP) to największe cykliczne wydarzenie w Europie poświęcone wyłącznie tematyce delegowania pracowników i świadczenia usług na rynku wewnętrznym.

7 i 8 kwietnia 2014 roku przedsiębiorcy, politycy oraz przedstawiciele administracji i nauki spotkają się w Krakowie, aby znaleźć odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące eksportu usług i delegowania pracowników. Podobnie jak w ubiegłym roku wiele miejsca poświęcone zostanie dyrektywie wdrożeniowej dotyczącej delegowania pracowników.

II Europejski Kongres Mobilności Pracy uświetnią wybitni europejscy eksperci. W gronie prelegentów znajdzie się miedzy innymi Kristin Schreiber – Zastępca Szefa Gabinetu Michela Barniera, Komisarza UE ds. Rynku Wewnętrznego i Usług, obecnie odpowiedzialna za system IMI oraz dr Mijke Houwerzijl – profesor prawa na uniwersytecie w Tilburgu, koordynatorka trzech kluczowych projektów Komisji Europejskiej poświęconych delegowaniu pracowników, czołowa europejska specjalistka w zakresie swobody świadczenia usług oraz implementacji Dyrektywy 96/71/WE.  Naszym gościem będzie także Sjoerd Feenstra – z Komisji Europejskiej, negocjator dyrektywy wdrożeniowej z ramienia KE.

Dwudniowe spotkanie obejmie między innymi warsztaty, sesje plenarne i panele dyskusyjne. W trakcie drugiego dnia Kongresu uczestnicy zyskają możliwość wzięcia udziału w warsztatach dotyczących praktycznego zastosowania obowiązujących obecnie regulacji w zakresie poświadczania druków A1, które poprowadzi Anna Siwiecka – Naczelnik Wydziału Ubezpieczeń Międzynarodowych w Centrali Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Podobnie jak w roku ubiegłym, na zakończenie pierwszego dnia kongresu, w czasie uroczystej Gali wręczona zostanie prestiżowa nagroda Labor Mobilis 2014 za wybitne zasługi dla promowania i wspierania mobilności pracy oraz eksportu usług, który daje zatrudnienie ponad 340 000 Polaków i zapewnia byt 24 000 polskich przedsiębiorstw. Galę uświetni recital piosenek Marka Grechuty pod patronatem Danuty Grechuty.

Organizatorem Kongresu jest Stowarzyszenie Inicjatywa Mobilności Pracy oraz Katedra Gospodarki i Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Ambasadorami tegorocznego kongresu są prof. Jerzy Hausner i posłanka do PE Danuta Jazłowiecka.

Oficjalnym językiem Kongresu jest język polski i angielski.

Więcej informacji na temat Kongresu znaleźć można na stronie internetowej www.koordynacja.org.

Dołącz do naszego newslettera!