Szukaj

Nowy partner międzynarodowy w kancelarii Gide Loyrette Nouel

Nowy partner międzynarodowy w warszawskim biurze kancelarii Gide Loyrette Nouel Mecenas Paweł Grześkowiak, od 2006 roku partner lokalny w warszawskim biurze kancelarii Gide Loyrette Nouel, 22 czerwca 2013 roku dołączył do grona parterów międzynarodowych kancelarii.Paweł Grześkowiak kieruje pracami warszawskiego Departamentu Bankowości i Finansów. Specjalizuje się w prawie finansowym i bankowym, w tym w operacjach finansowania zabezpieczonego i strukturyzowanego, a także w transakcjach private equity oraz transakcjach fuzji i przejęć. Posiada także rozległe doświadczenie w zakresie prawa giełdowego, papierów wartościowych, sekurytyzacji oraz projektów infrastrukturalnych. Doradza największym instytucjom działającym na polskim rynku: polskim i międzynarodowym bankom, funduszom private equity. W ostatnim czasie doradzał między innymi na rzecz Abris Capital Partners, firmy zarządzającej funduszami private equity, podczas najważniejszych transakcji realizowanych przez te spółkę: w 2011 roku przy nabyciu 100% udziałów w spółce Siódemka z sektora usług kurierskich, w ubiegłym roku przy nabyciu 45% udziałów w Polskim Banku Przedsiębiorczości od domu maklerskiego DM IDMSA, czy w ostatnich miesiącach przy przejęciu spółek z sektora rolniczego Mykogen Polska i Mykogen Ukraine. Kierował także pracami nad jedną z ważniejszych ubiegłorocznych transakcji na polskim rynku M&A – doradzał na rzecz francuskiego ubezpieczyciela Groupama w zakresie porozumień z obecnym w Europie Środkowo-Wschodniej ubezpieczycielem Generali PPF Holding dotyczących sprzedaży jej polskiego oddziału, spółki Proama. Paweł Grześkowiak był wielokrotnie wyróżniany za swoje osiągnięcia zawodowe. Jest prawnikiem rekomendowanym przez międzynarodowe rankingi takie jak Legal 500 EMEA, Chambers i PLC Which Lawyer, w dziedzinach bankowości i finansów, fuzji i przejęć i private equity. W 2012 roku został takie laureatem konkursu zorganizowanego przez miesięcznik Forbes „Profesjonaliści Forbesa 2012 – Zawody Zaufania Publicznego” w kategorii „adwokaci”. Jest także aktywnym działaczem Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych (PSIK).

Nota od wydawcy:
Kancelaria Gide Loyrette Nouel założona w Paryżu w 1920 roku, jest dzisiaj jedną z największych międzynarodowych kancelarii prawnych. Gide Loyrette Nouel posiada 19 biur na całym świecie i zatrudnia ponad 600 prawników, reprezentujących ponad 40 narodowości. Kancelaria oferuje najwyższej jakości pomoc prawną w zakresie licznych dziedzin prawa gospodarczego krajowego i międzynarodowego.
Gide Loyrette Nouel, jako jedna z pierwszych międzynarodowych kancelarii, otworzyła biuro w Polsce w 1991 r. Obecnie, w warszawskim biurze kancelarii Gide Loyrette Nouel pracuje ponad 40 prawników i doradców podatkowych. Klientami warszawskiego biura kancelarii są między innymi instytucje finansowe, banki, firmy ubezpieczeniowe, inwestorzy zagraniczni, spółki i inne przedsiębiorstwa krajowe w tym spółki Skarbu Państwa oraz instytucje z sektora publicznego, w tym Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, Ministerstwo Skarbu Państwa i Miasto Stołeczne Warszawa. Do klientów kancelarii należy również połowa spółek z indeksu WIG-20: KGHM, PGNIG, BRE Bank, Bank Handlowy, Bank Pekao, Bank PKO BP, PGE, PKN Orlen, Synthos oraz Telekomunikacja Polska.

W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt:

Gide Loyrette Nouel
Magdalena Jakubaszek – Business Development & Marketing Manager

Tel. +48 22 344 00 91,+48 510 070 292, e-mail: magdalena.jakubaszek@gide.com

Warszawa, 2 lipca 2013 r.

Zapisz się na nasz Newsletter