Szukaj

Kochański Zięba Rapala i Partnerzy reprezentują „Fakt” w sprawie wytoczonej przez Michała Tuska

14 listopada 2012 r. odbyła się pierwsza rozprawa przed Sądem Okręgowym w Warszawie w sprawie przeciwko wydawcy „Faktu” Ringier Axel Springer Polska, którą wniósł pełnomocnik Michała Tuska – Roman Giertych.

Roman Giertych pozwał „Fakt” za publikację artykułu zatytułowanego: „Tuskowi grozi 10 lat odsiadki?!”. Według Tuska informacja podana przez dziennik jest nieprawdziwa i godzi w jego dobre imię. Innego zdania są pełnomocnicy „Faktu” – mec. Piotr Kochański, mec. Rafał Zięba i mec. Tobiasz Szychowski, którzy wskazują na pytający charakter tytułu.
Artykuł, o którym napisał „Fakt” dotyczy potencjalnego udziału Michała Tuska w aferze Amber Gold poprzez konflikt interesów, którzy dostrzegli dziennikarze w jego jednoczesnej pracy z zakresu marketingu dla linii lotniczych OLT Express i lotniska w Gdańsku. OLT Express to linie lotnicze należące do spółki Amber Gold.

Obecnie pełnomocnicy dziennika „Fakt” przygotowują się do kolejnej rozprawy, którą Sąd wyznaczył na styczeń 2013 r.

Właściciel dziennika „Fakt”, Ringier Axel Springer Polska jest reprezentowany przez Piotra Kochańskiego, Rafała Ziębę i Tobiasza Szychowskiego – adwokatów i Partnerów z firmy prawniczej Kochański Zięba Rapala i Partnerzy.

Piotr KOCHANSKI
Rafal ZIEBA
Tobiasz SZYCHOWSKI

Dodatkowe informacje:
Katarzyna Buczkiewicz: k.buczkiewicz@kochanski.pl, tel. +48 22 326 96 28
Magdalena Cybulska: m.cybulska@kochanski.pl, tel. +48 22 326 9643
www.kochanski.pl

Kochański Zięba Rapala i Partnerzy jest firmą świadczącą pełen zakres usług prawnych dla biznesu. Firma została założona w 1998 r. przez mecenasa Piotra Kochańskiego. Obecnie zespół składa się z 22 Partnerów i 29 prawników: adwokatów, radców prawnych, doradców podatkowych, rzeczników patentowych i aplikantów, którzy współpracują ze sobą w biurach w Warszawie, Krakowie i Lublinie. Dysponujemy specjalistyczną wiedzą prawniczą i doświadczeniem oraz znajomością rynku i potrzeb poszczególnych branż. Posiadamy bogatą praktykę w zakresie doradztwa podmiotom z sektora FMCG, motoryzacyjnego, handlu i logistyki, sieci sprzedaży detalicznej, chemicznego, farmaceutycznego, energetycznego, finansowego, mediów i reklamy. Kochański Zięba Rapala i Partnerzy to spółka zorganizowana nowocześnie i dostosowana do wymagań klientów. Oferujemy naszym klientom stały dostęp do wszystkich dokumentów związanych z prowadzoną obsługą poprzez stworzony przez nas system informatyczny IRAAPORT®. Platforma IRAAPORT® to nasz autorski projekt, który powstał i jest wykorzystywany w celu usprawnienia wymiany informacji oraz relacji z naszym klientami.

Firma zajmuje od lat czołowe pozycje w rankingach prawniczych i jest rekomendowana jako wiodący specjalista w wielu dziedzinach prawa przez prestiżowe magazyny, takie jak PLC Which Lawyer, Legal 500, European Legal Experts. Dzięki sieci biur w Polsce oraz członkostwu w międzynarodowych organizacjach prawniczych International Lawyers Network oraz Mackrell International zapewniamy klientom pełne wsparcie zarówno w projektach lokalnych, jak i międzynarodowych.

Dołącz do naszego newslettera!