Szukaj

Kancelaria Gide Loyrette Nouel doradza przy kolejnych inwestycjach KGHM Polska Miedź S.A

KOMUNIKAT PRASOWYKOMUNIKAT PRASOWY
Kancelaria Gide Loyrette Nouel doradza przy kolejnych inwestycjach  KGHM Polska Miedź S.A w Kanadzie, USA i Chile

Warszawskie biuro międzynarodowej kancelarii prawnej Gide Loyrette Nouel doradza spółce KGHM Polska Miedź S.A. przy transakcji nabycia 100% akcji kanadyjskiej firmy górniczej Quadra FNX Mining Ltd. notowanej na giełdzie w Toronto i posiadającej kopalnie miedzi na terenie USA (Arizona i Nevada), Kanady (Ontario) oraz Chile (Sierra Gorda).

W dniu 6 grudnia 2011 r. w Toronto została podpisana umowa w sprawie przejęcia spółki Quadra FNX. Zakończenie procesu przejęcia planowane jest na pierwszy kwartał 2012 r. Tym samym KGHM Polska Miedź staje się czwartym na świecie wydobywcą miedzi.
Wartość transakcji szacuje się na 9,5 miliarda złotych.

Za doradztwo prawne na rzecz KGHM Polska Miedź odpowiedzialni są partnerzy w kancelarii Gide Loyrette Nouel: mecenas Dariusz Tokarczuk oraz mecenas Rafał Dziedzic.


Kancelaria Gide Loyrette Nouel założona w Paryżu w 1920 roku, jest dzisiaj jedną z największych międzynarodowych kancelarii prawnych. Gide Loyrette Nouel posiada 19 biur na całym świecie i zatrudnia 650 prawników, w tym 101 partnerów, reprezentujących ponad 40 narodowości. Kancelaria oferuje najwyższej jakości pomoc prawną w zakresie licznych dziedzin prawa gospodarczego krajowego i międzynarodowego. Więcej informacji na stronie www.gide.com.

W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt :
Gide Loyrette Nouel
Katarzyna Buczkiewicz, Marketing & PR Executive Advisor
Tel. +48 22 344 00 00
E-mail: katarzyna.buczkiewicz@gide.com

Dołącz do naszego newslettera!