Szukaj

Forum Zrównoważonego Rozwoju w Łodzi

Forum Zrównoważonego Rozwoju w Łodzi, to kolejna inicjatywa Alliance Francaise w Łodzi, Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Paryżu oraz Urzędu Miasta Łodzi.

Mamy nadzieję, że Forum będzie okazją dla firm będących naszymi Partnerami, działających w Polsce na zaprezentowanie swojego pomysłu na tzw. „zielone „ zrozumienie prowadzenia biznesu. Każda z firm zaprezentuje własny pomysł na zachowania zgodne ze środowiskiem naturalnym , na rozwój- z poszanowaniem otoczenia w którym żyjemy i pracujemy.

W trakcie dwóch dni Forum pokażemy nie tylko jak Firmy tworzą podstawy swojego rozwoju ale również, w jaki sposób starają się być atrakcyjnym pracodawcą w zgodzie z ideą sustainable development. Forum gromadzi firmy z wielu branż od firm produkcyjnych , poprzez dostawców ciepła, wody, budownictwo, działalność deweloperska, produkcję systemów oświetleniowych, przemysł samochodowy, aż po sektor hotelowy, bankowy czy telekomunikacyjny. Kolejną wspólną cechą wszystkich firm jest dbałość o szeroko rozumiane pojęcie CSR (Corporate Social Responsibility). CSR definiuje formę obecności firm w społecznościach lokalnych i gotowość do podejmowania działań związanych z odpowiedzialnym biznesem. Poza prezentacją koncepcji, produktów i ich zastosowań, Forum będzie okazją do wymiany doświadczeń, spotkań biznesowych liderów w poszczególnych branżach. Wszystkie te firmy tworzą obraz naszej codziennej rzeczywistości i mają ogromny wpływ na kształtowanie środowiska, w którym żyjemy.

Władze Łodzi – miasta położonego w centrum Polski, na skrzyżowaniu autostrad –gościć będą w trakcie Forum firmy będące niekwestionowanymi liderami w swoich branżach. Przedstawią także rozwiązania ekologiczne i ciekawe łódzkie projekty. Organizatorzy pragną zaprosić do wymiany doświadczeń mając nadzieję , że stanie się ona impulsem do kolejnych innowacyjnych działań i kolejnych inwestycji w mieście i regionie.

Spotkaniom towarzyszyć będzie w dniu 13 października 2011r. , uroczysty wieczór VIP w siedzibie Muzeum Sztuki MS2, z udziałem władz Miasta Łodzi i Regionu , przedstawicieli świata polityki a przede wszystkim przedstawicieli biznesu. Odchodząc od idei tradycyjnego bankietu, organizatorzy zaproszą Gości na pokaz Architektura Mody- unikatową kreację Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej. Autorką pomysłu przeniesienia form i detali architektonicznych na świecące kreacje jest Pani Prodziekan Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej – arch. Hanna Michalak. Wszystkie stroje zostały zaprojektowane i wykonane samodzielnie przez studentki Wydziału Architektury . Prezentacja projektów obejmie zarówno kreacje klasyczne, proste, jak i zwariowane, naszpikowane oryginalnymi formami. Ich cechą wspólną będą bryły architektoniczne i ich iluminacje, ze szczególnym uwzględnieniem postmodernizmu i futuryzmu. Dzięki Philips Lighting Poland , studentki Wydziału Architektury zaświecą dosłownie (w kreacjach zamontowano światła LED) i w przenośni, z jeszcze większym blaskiem prezentując wykonane przez siebie stroje. W trakcie wieczoru zaprosimy na projekcję filmu autorstwa Alexandra Dayet. Krótka etudia z udziałem naszych Partnerów pokaże dlaczego i w jaki sposób chcemy realizować założenia zrównoważonego rozwoju w różnych branżach biznesu.

Drugi dzień Forum poświęcony będzie projektom regionalnym – Urząd Marszałkowski przedstawi ofertę inwestycyjną i ofertę współpracy. Inwestorom francuscy , którzy przyjadą do Łodzi z misja zorganizowana przez Polską Izbę Przemysłowo-Handlową w Paryżu, będą mieli okazję zapoznać się z głównymi założeniami polityki energetycznej w województwie łódzkim. Sporo mówić będziemy o gminach inteligentnych energetycznie i rozwoju lokalnym w oparciu o energetykę odnawialną. Spotkanie uświetni wystąpienie specjalisty zrównoważonego rozwoju we Francji – Anne MARLEIX .

Całości wydarzeń towarzyszyć będą spotkania B2B.

http://forumzrownowazonegorozwoju.pl/

Dołącz do naszego newslettera!