Szukaj

Międzynarodowy Salon Lotniczy i Kosmiczny Air Show Paris Le Bourget

Od 20 do 26 czerwca 2011 odbył się 49ty Międzynarodowy Salon  Lotniczy i Kosmiczny  Air Show Paris Le Bourget. Jak zwykle, pierwsze 4 dni były zarezerwowane dla przedsiębiorców, poczym salon został otwarty dla publiczności.

Demonstracja Łazika marsjańskiego

W trakcie trwania pierwszej częsci salonu ,Polska Izba Przemysłowo – Handlowa we Francji  towarzyszyła grupie 17stu  polskich przedsiębiorców z sektora lotniczego, wystawców na Paris Air Show. Misja organizowana została przez PAIiIZ (Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych),  w ramach programu promocyjnego Polski Wschodniej.

 

Dzięki naszej organizacji, polska delegacja miała okazję uczestniczyć w wielu wydarzeniach. Przez 4 dni, odbywały się indywidualne spotkania organizowane poprzez platformę spotkań, B2B. Ponadto, kilka ważnych wydazeń  miało miejsce podczas tej misji :
– W pierwszym dniu, na wspólnym stoisku wystawienniczym 17stu polskich przedsiębiorców, odbyło się spotkanie z Ambasadorem Polski we Francji, J.E Panem Tomaszem Orłowskim, w towarzystwie Pana Andrzeja SZTELIGI, Radcy-Ministra, Szefa Wydzialu Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Polskiej we Francji.
Wieczorem, w Wydziale Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Polskiej we Francji, miał miejsce koktajl z udziałem Pan Dariusza BOGDANA, Wiceministra Gospodarki w Polsce, Pani Bozeny CZAJA, Wice Prezes PAIiIZu oraz  Reprezentacji Doliny Lotniczej. W sumie, aż 70 osób uczestniczyło w tym wydarzeniu.

 

–   We wtorek 21 czerwca, dzięki Panu Arkadiuszowi  WYSOCKIEMU z Ambasady Kanady w Warszawie, udało nam się zorganizować wizytę delegacji kanadyjskiej na stoisku polskich przedsiębiorców. Nastepnie odbyło się francusko-polskie seminarium w w GIFAS (Stowarzyszenie francuskich przemysłów lotniczych i kosmicznych). Wsród prelegentów zaliczylismy przedstawicieli GIFAS, Ministerstwa Gospodarki w Polsce, PAIiIZu jak również polskich firm.

 

– W czwartek 23 czerwca, Pan Edward Serruys, Prezes firmy APS – specjalizującej się w projektowaniu, dystrybucji i nakladaniu powłok – oprowadził polską delegację po firmie.
Po powrocie na salon, polska delegacja uczestniczyła w networkingu z francuskimi  firmami w klastrze lotniczym ASTech w  Paryżu. Spotkanie to zostało zorganizowane dzięki Panu Guillaume VOUIOUX z Izby Handlowo -Przemyslowej w Seine et Marne.

Międzynarodowy Salon  Lotniczy i Kosmiczny  Air Show Paris Le Bourget, organizowany co dwa lata, jest okazją do spotkania najważniejszych firm w przemyśle lotniczym i kosmicznym oraz do przedstawienia produktów i doświadczenia firm. Jest on również okazją dla polskich przedsiębiorców do poszerzania kontaktow biznesowych.

Dołącz do naszego newslettera!