Szukaj

Misja szkoleniowa polskich firm do Nantes i Saint Nazaire

W dniach 6 – 8 lutego odbyła się kolejna misja szkoleniowa polskich firm z sektora budowlanego. Tym razem miała miejsce w dwóch miastach regionu Pays de la Loire – Nantes i Saint Nazaire.

Podczas misji, przedstawiciele ośmiu firm polskich mieli okazję zwiedzić i poznać działalność  firmy ABALONE – agencji pracy tymczasowej zajmującej się planowaniem ścieżki zawodowej, selekcją i zatrudnieniem pracowników w takich branżach jak: przemysł, usługi oraz budownictwo (budownictwo ogólne i wykonczenia). Z uczestnikami spotkał się Pan Igor JELINSKI, który przedstawił sektory działalności oraz aspekty techniczne firmy. Siedziba ABALONE stosuje szereg rozwiązań przyjaznych środowisku. Budynek jest energetycznie samowystarczalny – wykorzystuje źródła energii odnawialnej – wiatrowej, słonecznej i wodnej.

Następnie polska delegacja udała się z wizytą do firmy TK PROMOTION – czołowego dewelopera regionu Loary i Bretanii, którego pole działalności obejmuje budownictwo ogólne:   budynki mieszkaniowe, obiekty handlowe i przemyslowe. Z gośćmi spotkał się przedstawiciel firmy – Pan Tadeusz KUCHARCZYK, który zaprezentował uczestnikom profil firmy TK PROMOTION i przedstawił jej przyszłe projekty.

Wieczorem, przedstawiciele delegacji polskiej uczestniczyli w konferencji zorganizowanej w ramach Promocji Polski w Espace Cosmopolis, podczas której Pani Urszula MAJORKIEWICZ, Sekretarz Generalny PIHPF zaprezentowała potencjał polskiej gospodaki oraz możliwości współpracy polsko – francuskiej. Podczas koktajlu, reprezentanci firm polskich mieli okazję spotkać się z firmami z sektora budowlanego z regionu Pays de la Loire.

Polska Izba Handlowo – Przemysłowa we Francji przewiduje już kolejne spotkanie dla firm z sektora budowlanego. Mamy nadzieję, iż po raz kolejny zakończy się ono sukcesem i pozwoli zainteresowanym uczestnikom na uzyskanie przydatnych informacji, a także na nawiązanie wielu cennych kontaktów.

Zapisz się na nasz Newsletter