Szukaj

Kancelaria Gide Loyrette Nouel doradza przy pierwszej polskiej inwestycji w Kanadzie

Kancelaria Gide Loyrette Nouel doradza przy pierwszej polskiej inwestycji w Kanadzie
Kancelaria Gide Loyrette Nouel doradzała KGHM Polska Miedź S.A. przy utworzeniu spółki joint venture z kanadyjską firmą górniczą – Abacus Mining & Exploration, którego celem jest eksploracja i eksploatacja złóż miedzi i metali szlachetnych w ramach projektu Afton-Ajax w Kamloops, w prowincji British Columbia w Kanadzie, oraz przy zawarciu szeregu umów dotyczących działalności wspólnej spółki.

KGHM Polska Miedź S.A. objęła 51% udziałów w spółce w zamian za wkład pieniężny, natomiast Abacus 49% udziałów w zamian za wkład niepieniężny w postaci m.in. praw do gruntów i użytkowania górniczego na obszarze ponad 8 tys. hektarów.

Dariusz Tokarczuk – partner zarządzający w kancelarii Gide Loyrette Nouel podkreśla: „Na uwagę zasługuje fakt, że jest to pierwsza w historii inwestycja polska w Kanadzie oraz że chodzi o ambitny projekt przemysłowy polegający na budowie i eksploatacji kopalni miedzi i metali szlachetnych. Otwierają się nowe możliwości polskiej ekspansji ekonomicznej na rynek, który do tej pory wydawał się odległy i niedostępny”.

Rolę doradcy prawnego KGHM Polska Miedź S.A. pełni kancelaria Gide Loyrette Nouel: Dariusz Tokarczuk – radca prawny, partner zarządzający, Rafał Dziedzic – radca prawny, partner oraz Edyta Zalewska – senior associate.
Nota dla wydawców:
Kancelaria Gide Loyrette Nouel założona w Paryżu w 1920 roku, jest dzisiaj jedną z największych międzynarodowych kancelarii prawnych. Gide Loyrette Nouel posiada 24 biura na całym świecie i zatrudnia ponad 700 prawników, w tym 108 partnerów, reprezentujących ponad 50 narodowości. Kancelaria oferuje najwyższej jakości pomoc prawną w zakresie licznych dziedzin prawa gospodarczego krajowego i międzynarodowego. Więcej informacji na stronie www.gide.com.
W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt :
Gide Loyrette Nouel
Katarzyna Buczkiewicz, Marketing & PR Executive Advisor
Tel. +48 22 344 00 00
E-mail: katarzyna.buczkiewicz@gide.com

Dołącz do naszego newslettera!