Szukaj

ŁÓDŹ : FORUM PRACY, BIZNESU I KULTURY

ŁÓDŹ GOSPODARZEM FORUM PRACY, BIZNESU I KULTURY POD PATRONATEM AMBASADY FRANCJI W POLSCE. NAJWIĘKSI PRACODAWCY I DYREKTORZY NAJBARDZIEJ ZNANYCH FIRM Z ŁODZI I REGIONU UCZESTNIKAMI FORUM

W dniach 15-16 października odbędzie się pierwsza edycja Forum Pracy, Biznesu i Kultury. Organizatorami imprezy są: centrum kultury francuskiej Alliance Française Łódź w Manufakturze, Polska Izba Przemysłowo-Handlowa we Francji oraz Politechnika Łódzka.

Misją Forum jest stworzenie płaszczyzny wymiany kontaktów pomiędzy pracodawcami regionu a studentami, absolwentami uczelni wyższych oraz osobami poszukującymi pracy. Prezentacjom będą towarzyszyć liczne wydarzenia kulturalne. Impreza odbędzie się w specjalnie przygotowanej przestrzeni ekspozycyjnej na Rynku Manufaktury, w siedzibie Alliance Française oraz w budynkach Politechniki Łódzkiej .
Forum Pracy, Biznesu i Kultury planowane jest jako szeroko dostępna impreza cykliczna, która ułatwi pracodawcom znalezienie pracowników, stażystów i praktykantów odpowiadających potrzebom kadrowym, a osobom poszukującym pracy umożliwi zapoznanie się z profilem działalności firm oraz zasadami prowadzonej przez nie rekrutacji.

Forum Pracy, Kultury i Biznesu stanie się również wyśmienitą okazją do promowania na dużą skalę firm, czemu posłużą prezentacje uczestników w zakresie ich dorobku oraz planów rozwoju, również w zakresie prowadzonej polityki personalnej. Prezentacje będą się odbywać w siedzibie Alliance Française w Manufakturze w piątkowo-sobotnim cyklu, w dniach 15 i 16 października 2010. Forum pozwoli także na wymianę informacji i doświadczeń pomiędzy samymi pracodawcami.
„Dzięki patronatowi Ambasady Francji w Polsce mamy możliwość zaproszenia dużych firm o rodowodzie francuskim, lecz swój udział zapowiedziały przedsiębiorstwa pochodzące z całej Europy” – mówi Marc Boudin – dyrektor Alliance Francaise Łódź Manufaktura, organizator łódzkiego Forum.
Dzięki firmie APSYS Forum gościć może na Rynku Manufaktury, jednego z największych centrów handlowych podczas weekendowego natężenia ruchu, pozwoli na znaczące działania promocyjne, mające na celu wzmocnienie rozpoznawalności uczestniczących Firm i ich produktów wśród masowego odbiorcy. Forum stanowić będzie rodzaj Drzwi Otwartych poza siedzibami, w bardzo atrakcyjnej i odwiedzanej przez tysiące osób z Łodzi i regionu, lokalizacji.
Drugim miejscem organizowanych wydarzeń stanie się siedziba Alliance Française znajdująca się na terenie Manufaktury. Oddzielenie od zgiełku Rynku zapewni komfortowe warunki dla przeprowadzenia szkoleń i prezentacji dedykowanych osobom zainteresowanym pogłębieniem wiedzy, zdobywaniem nowych umiejętności przydatnych przy poruszaniu się na rynku pracy, wymianą informacji. Formuła spotkań pomyślana została jako warsztaty, atelier oraz panele dyskusyjne. W trakcie ich trwania dyrektorzy personalni firm uczestniczących w Forum i konsultanci z dziedzin HR podzielą się swoim doświadczeniem. Wskażą m.in. błędy, jakie najczęściej popełniają kandydaci w trakcie rozmów kwalifikacyjnych oraz przy formułowaniu CV. Przedstawią aspekty prawne prawa pracy oraz możliwości korzystania ze staży i praktyk oferowanych przez pracodawców w regionie łódzkim.
Część prezentacji, przeniesie się na Politechnikę Łódzką, by bezpośrednio trafić do szerokiego grona studentów tej uczelni. Tutaj odbędą się specjalistyczne warsztaty tematyczne z zakresu funkcjonowania nowoczesnego przedsiębiorstwa i wykorzystywania wiedzy technicznej w praktyce, w tym technologii francuskich. Warsztaty wzbogacone zostaną wystawą samochodów zorganizowaną przez autoryzowanego koncesjonera marki Peugeot – P.H.U. Nordyński Łódź.
Dla uczestników warsztatów i szkoleń zorganizowany zostanie konkurs z atrakcyjnymi nagrodami, wśród nich: bilety lotnicze do Paryża, kursy języka francuskiego, kosze specjalności kuchni francuskiej.
Pierwsze zgłoszenia wystawców wpłynęły już ze strony: DALKIA Łódź – zaufanego partnera Alliance Française, Grupy Hotelowej ORBIS, HUTCHINSON POLAND, INFOSYS BPO Polska, PROCTER & GAMBLE, SWM POLAND, WORK EXPRESS, a grono wystawców powiększa się sukcesywnie.
Spotkaniom towarzyszyć będzie uroczysty wieczór VIP w siedzibie Muzeum Sztuki MS2, na który zaproszone zostaną władze Miasta Łodzi, przedstawiciele świata polityki i biznesu. Odchodząc od idei tradycyjnego bankietu, organizatorzy zaproszą Gości na nocne zwiedzanie Muzeum, którego zbiory na tę noc wzbogacone zostaną dodatkowymi wystawami prac, na muzyczną wycieczkę po świecie w wykonaniu Bielecki Trawka Band oraz recital Emilii Kudry „Pod dachami Paryża”, reszta wieczoru upłynie pod znakiem improwizacji tradycyjnego i współczesnego jazzu. W planach jest również prezentacja jednej z francuskich marek segmentu Lux – jednak z uwagi na trwające rozmowy, Organizatorzy na razie nie chcą zdradzać szczegółów.
Forum Pracy, Biznesu i Kultury zostało objęte patronatem Ambasady Francji w Polsce i wsparciem Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Paryżu.

www.forumpracy.com

kontakt@forumpracy.com
Więcej informacji udziela  :
Alliance Française Łódź Manufaktura
e-mail: kontakt@aflodz.pl
tel.: 42 633 22 38
Biuro Przedstawiciela Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej we Francji
e-mail: ccipf.lodz@ccipf.org
tel.: 42 630 40 10

Dołącz do naszego newslettera!